Mentenanta obligatorie

Forum Dynacord Romania Forums Tips-uri Mentenanta obligatorie

Acest topic conține 2 replies, are 3 voices, și a fost creeat de catre  Claudiu 7 luni, 3 săptămâni în urmă.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)
  • Author

Dynacord Romania
    Keymaster

Salutare tuturor,

Vom dezbate putin acest subiect, incercand sa va explicam de ce este importanta mentenanta periodica a produselor audio, si la ce perioada aproximam ca este necesara.

Motivul principal este pentru a preveni defectarea echipamentelor si a sistemelor si pentru a asigura functionarea optima a acestora. Nu in ultimul rand, serviciile de mentenanta reduc substantial costurile necesare repunerii sistemelor in functiune in caz de avarie, precum si a costurilor colaterale ce pot aparea prin afectarea altor echipamente.

Factorii principali care influenteaza functionarea optima a echipamentelor audio sunt modul si conditiile de utilizare si perioada de functionare.

Pentru functionarea optima a echipamentelor audio este necesara o mentenanta periodica.

katabestu
    Participant

Foarte important!
    Valabil pentru cei care au prestat la evenimente la care s-a dat cu Fum GREU (dansul mirilor).
    Toate echipamentele amplificate care au ventilatie au aspirat fumul!
    La ventilatie, aerul trece peste radiatoarele care fac racirea finalilor!
    Ar fi bine de stiut – pentru cei care au lucrat in astfel de conditi!

Claudiu
    Keymaster

Salut,

Nu am fost sa verific aparatura la astfel de evenimente, dar pot spune ca in diverse locatii (restaurante/puburi/cluburi/terase) unde am facut mentenanta am gasit aparatura intr-o stare jalnica. Bine, barmanul care era si DJ/Sunetist/Tehnician/Luminist trata totul ca pe o instalatie de Craciun, personal consider ca el nu are nici o vina, insa vad ca se poarta moda asta la noi.

Viewing 3 posts - 1 through 3 (of 3 total)

Trebuie să te loghezi pentru a puta raspunde la acest topic.